Webcix Ajans Web Tasarım E Ticaret Reklam Çözümleri

web sitesi kurma

web sitesi kurma

Bir Web Sitesi Oluşturma - Bir Site Oluşturucu ile

Bir web sitesi oluşturmak ezici bir deneyim olabilir. Sitenizin benzersiz ve profesyonel olmasını istiyorsunuz. Müşterilerin daha fazla ürün veya hizmet satın almak için geri gelmesini sağlayacak şekilde inşa etmek istiyorsunuz. Bazı temel web oluşturma becerilerini öğrenebilirken, gerçekten başarılı olmak çok fazla deneyim gerektirir. Zaman alıcı ve kafa karıştırıcı olabilir. Sıfırdan bir web sitesi oluşturmak daha da zor olurdu.

web sitesi kurmak

Peki, işleri kendiniz için kolaylaştırmak için ne yapabilirsiniz? Göz önünde bulundurulması gereken birkaç seçenek var. En uygun maliyetli ve en kolay yol, bir çevrimiçi web barındırma paketi satın almaktır. Bu, kendi alan adınız, e-posta adresiniz ve özelleştirilmiş içeriğinizle kişisel bir web sitesi kurmanıza olanak tanır. Bu görevi bir serbest çalışana dış kaynak sağlamak cazip gelse de, bu yaklaşımın dezavantajları da vardır.

İlk olarak, genellikle daha pahalıdır. Web barındırma hizmetini fiyata göre satın alıp almama konusunda karar vermeyi zor bir karar haline getiren sitenin tüm teknik yönlerinden yine siz sorumlu olacaksınız. Hizmeti satın almaya karar verirseniz, birçok web barındırma şirketinin, her ikisi de tek başına bir web sitesi tasarım paketinden daha pahalıya mal olabilecek alan ve bant genişliğini içeren aylık bir ücret talep ettiğini de hesaba katmalısınız. Ayrıca, kullanacağınız yeni yazılımla sitenizin nasıl görüneceği konusunda sınırlı bilgiye sahip olacaksınız.

Dikkate alınması gereken ikinci seçenek, kendi sitenizi sıfırdan oluşturmaktır. Bu, açık ara en zor yaklaşımdır, ancak aynı zamanda en büyük esnekliği sunar. Tasarım, programlama, düzen, fotoğraflar, videolar vb. dahil olmak üzere web sitenizle ilgili her şey üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız. Bununla birlikte, sıfırdan bir site oluşturmak için en azından biraz HTML bilgisi gerekir ve bir bilgisayar programlama uzmanının yardımını gerektirebilir.

Site oluşturucu kullanmanın bir avantajı, web sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak sağlamasıdır. Sitenizi tasarlarken, ziyaretçilerin sitenize geldiklerinde ne yapmalarını istediğinizi aklınızda tutmaya çalışın. Bir reklama tıklamaları, bir anket doldurmaları veya posta listenize kaydolmaları daha olası olacak mı? Sitenizi oluşturmaya başlamadan önce bu soruları düşünerek, sayfanızın yayına girdiğinde nasıl görüneceğinden tam olarak emin olmasanız bile ziyaretçilerinizin gördüklerinden keyif alacağından emin olabilirsiniz.

Bir site oluşturucu kullanmanın diğer bir dezavantajı, oluşturucu kaliteli bir web sitesi sağlayamazsa güvenilirliğinizin etkilenmesidir. İşiyle gurur duyan biriyle çalışmanız zorunludur. Nihai sonuçtan memnun değilseniz, tasarım öğelerinin tüm sorumluluğunu almak yerine tüm girişimi inşaatçıya yükleyebilmelisiniz. Kendinize yeni sitenizden beklentilerinizin ne olduğunu ve işletmenizin beklentilerine benzer olup olmadığını sorun. Sağlam bir iş planınız varsa, standartlarınızı karşılamak için gerekli değişiklikleri yapmak için oluşturucuyu kullanabilirsiniz.

Bir site oluşturucu kullanmak zaman alıcı olabilir, ancak birçok kişi zaman kazandıran öğeyi tercih eder. Her sayfa için içerik yazmak ve kodu yeniden yazmak için saatler harcamak yerine, site oluşturucuyu kullanmanız ve sitenizi birkaç dakika içinde çalışır duruma getirmeniz yeterlidir. Görevleri gerektiği gibi tamamlayarak iş yükünüzü artırmak yerine şirketinize odaklanabilirsiniz. Yeni kod öğrenmek veya ortaya çıkan sorunları aşmak için zaman harcamak zorunda kalmayacaksınız. Bunun yerine, yeni sitenizi oluşturmaya hemen başlayabilirsiniz!

Geçmişte, bir web sitesi oluşturmak, aylarca programlama ve web sayfalarının yüklenmesi için aylarca beklemeyi gerektiriyordu. Artık tam işlevli bir siteyi birkaç saat içinde çalışır duruma getirebilirsiniz. Web siteniz neredeyse siz indirir indirmez internetten yararlanmaya başlamaya hazır olacak! Ayrıca, marka bilinci oluşturma amacıyla bir logo ve broşür eklemek de dahil olmak üzere, sitenizi özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz.
Profesyonel Web Sitesi Yaptırmak İçin :https://webcixajans.com/urunler Ürünlerimizi İnceleyebilirsiniz

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

web sitesi kurmak

WordPress ile bir web sitesi oluşturmak genellikle göz korkutucu bir iştir. Bir web sitesi oluşturmak aslında genellikle aylarca uygulama, eğitim ve ustalaşmak için çok sayıda deneme yanılma gerektiren uzun ve sıkıcı bir süreçtir. Çevrimiçi işiniz için bir site oluşturmayı planlıyorsanız, kesinlikle farklı değildir. Çeşitli bloglarda yazılan içeriğin çoğu, deneyimli pazarlamacılara ve hatta küçük işletme sitesine sahip olanlara yöneliktir. Bunun nedeni basittir: Bir web sitesi oluşturmak deneyimsiz kullanıcılar için pek uygun değildir ve bunun tersi de geçerlidir.

WordPress son derece popüler bir blog platformudur. Bir WordPress web sitesi oluşturmayı çok kolaylaştıran birçok eklentiye sahiptir. Ne kadar çok eklenti yüklediyseniz, tüm süreç o kadar kolay olacaktır. Ayrıca web sitenizin çekici görünmesini sağlayacak birçok tema ve sitenizin arama motoru sonuçlarında görünmesini sağlayacak eklentiler de bulunmaktadır. Web sitenizi kurduktan ve çalıştırdıktan sonra, topluluğunuzla iletişim kurmaya başlamanın zamanı geldi.

WordPress'e ek olarak, WordPress için seçebileceğiniz yüzlerce farklı tema vardır. Birçok kişi WordPress'in WordPress Haber Mektubu adı verilen kendi e-posta bülteniyle geldiğinin farkında değil. Web sitenizi WordPress ile kurmaya çalışıyorsanız, wp-mail eklentisi ve wp-ping gibi WordPress eklentilerini yüklediğinizden emin olun. Bu, bir e-posta listesi oluşturmayı çok daha kolay hale getirecektir, çünkü listenize kolayca abone ekleyip çıkarabileceğiniz ve abonelerinizin e-posta adreslerini değiştirebileceğiniz için.

Yapmanız gereken bir sonraki şey, web sitenizi yayına hazır olacak şekilde ayarlamaktır. Bunu yapmanın en basit yolu, web sitenize güzel bir şablon yüklemektir, ancak sitenizi World Wide Web'de yayınlamaya hazırsanız, Google Chrome, Microsoft Internet Explorer veya Mozilla Firefox gibi bir web tarayıcısı indirmeniz gerekir. . Bu tarayıcılar size yerleşik "yayınlama" sayfasına gitme veya özel bir sayfayı ziyaret etme seçeneği sunar. Sitenizi özel bir sayfada kurarsanız, bu adım gerekli olmayacaktır.

Web sitenizi oluşturduktan ve tüm içeriğinizi yükledikten sonra, şimdi sitenizi gerçekten halk tarafından görülebilecek şekilde kurmanın zamanı geldi. Bu noktada HTML veya CSS gibi web dillerini kullanmayı düşünmelisiniz. Bu web dillerini öğrenmenin kolay olmadığı doğru olsa da, internette size web dillerini nasıl kullanacağınız konusunda ücretsiz dersler verecek birçok web sitesi bulunmaktadır. En önemlisi, web dillerinde uzmanlaştıktan sonra WordPress siteniz harika görünecek ve sitenizi yayınlayacak kadar kendinize güveneceksiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi web dillerinde uzmansanız sitenizi yayınlamanıza gerek kalmayacaktır. Bilgisayar temelleri konusunda rahatsanız, birkaç dakika içinde bir web sitesi oluşturabileceksiniz. Ancak, bilgisayar konusunda bilgili değilseniz, önce iyi bir web barındırma sağlayıcısı seçmeyi düşünmelisiniz. İyi bir web barındırma sağlayıcısı, web sitenizi genel halka açık hale getirecektir.

Bir web barındırma sağlayıcısı seçtikten sonra, yeni web sitenizi kurmaya hazır olacaksınız. Yapmanız gereken ilk şey, veritabanını ayarlamaktır. Her şeyin doğru çalıştığından emin olmak için bir test veritabanı oluşturduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Veritabanınızı kurduğunuzda, veritabanınızda değişiklik yapmadan önce veritabanının bir yedek kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Veritabanına ek olarak, bir misafir blog hizmeti de kurmak isteyeceksiniz. Bu, önceden büyük miktarda para yatırmak zorunda kalmadan az miktarda para kazanmak isteyen blogcular için idealdir.

Web sitenizi kurduktan sonra, kontrol paneli ve destek sunan iyi bir web barındırma şirketi bulmanız gerekecek. GoDaddy, Host Gator, Linx, Allslots, eHost ve daha fazlası dahil olmak üzere web barındırma hizmetleri sunan birçok şirket var. İyi bir destek sunan iyi bir şirket seçmek için iyi bir üne ve iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip bir şirket bulmaya çalışın. Web barındırma satın aldıktan sonra, insanların blogunuza veya bülteninize abone olabilmesi için bir bülten kaydı oluşturmalısınız.

Fark Yaratacak Bir Web Sitesi Oluşturmak

web sitesi kurmak

Bir web sitesi oluşturmaya başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, kendi sitenizi geliştirmek gibi göz korkutucu bir görevi üstlenmeye çalışırsanız çok bunaltıcı olabilir. Bugün kelimenin tam anlamıyla binlerce farklı seçenek var. Ne tür bir web sitesi kuracağınıza karar vermedeki en büyük sorun, kendiniz için doğru "tarifi" seçtiğinizden emin olmaktır. Bir web sitesi oluşturmak kolay bir iş değildir. Başarılı bir site yapmak için büyük çaba sarf etmeniz gerekecek.

Serbest çalışan bir işçiyi işe almak cazip gelse de, bu yaklaşımın dezavantajları vardır. Daha fazla ödersiniz, kendi siteniz hakkında sınırlı bilgiye sahipsiniz ve kendiniz herhangi bir değişiklik yapamayabilirsiniz. Kendi sitelerini geliştirmek için zamanı veya eğilimi olmayanlar için, bir web sitesi oluşturmaya yardımcı olacak ücretsiz veya düşük maliyetli eklentiler için web'de arama yapmak yardımcı olabilir. Bu ücretsiz ve düşük maliyetli eklentiler genellikle başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar ve genellikle kurulumu çok kolaydır.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şeylerden biri, web sitenizin arayüzünü veya "agus"u ayarlamaktır. Bu, sitenizin "kırıntısı", tüm sayfalarınızı ve özelliklerinizi geliştireceğiniz bir başlangıç ​​noktasıdır. Ayarlamak isteyeceğiniz en önemli şeylerden biri, tarayıcı pencerenizin sol üst köşesinde düz bir panel olan kenar çubuğudur. Kenar çubuğu, en son etkinliğinizin yanı sıra web sitenizin tüm eklentilerinin ve ayarlarının bir listesini görüntüleyerek, web sitenizi çalıştıran dosyalara ve seçeneklere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar.

Kenar çubuğu, bir sitenin en önemli özelliklerinden biridir, çünkü sitenizdeki farklı sayfaları düzenli bir şekilde takip etmenizi sağlar. Çoğu web sitesi, sayfalara göz atmayı kolaylaştıran ortak bir tasarım kullanır, ancak en iyi siteler bile düzensiz olma eğilimindedir. Bir kenar çubuğu widget'ı ile sitenin düzenini ayarlayarak, sitenizi kullanırken nasıl göründüğünü düzenleyebilirsiniz. Kenar çubuğu ayrıca en son etkinliklerinizden bazılarını görüntüler, böylece belirli bir günde en son hangi sayfayı değiştirdiğinizi veya son bir gönderide en son hangi fotoğrafı tıkladığınızı görebilirsiniz. Bazı eklentiler, arama motorlarının sitenizi bulması için anahtar kelimeler belirleme yeteneği gibi kenar çubuğuna yeni özellikler ekler. Bu özellik, sitenizi arama motorları için optimize etmeye çalışırken çok yardımcı olabilir, çünkü anahtar kelimeler, sıralamaya çalıştığınız anahtar kelimelerle en alakalı ve önemli olanlar olacaktır.

Bununla birlikte, web sitenizin kenar çubuğu, sitenin düzenlenmesi gereken tek parçası değildir. Kenar çubuğu ve testisler iyi bir tasarımın iki önemli parçasıdır. Testisin temanıza uymasını istiyorsunuz, ancak kenar çubuğu temanıza kolayca sığmalı ve yine de tasarımınızın en iyi yönlerini vurgulamalıdır. Bunu yapmak için PHP bilen bir web tasarımcısı değil, hestia ve CSS'den anlayan bir tema tasarımcısı ile çalışmanız önerilir.

Hestia hakkında hatırlanması gereken önemli bir şey, tüm tarayıcılarla çalışabilmesi gerektiğidir, ancak bu, temiz bir kod tabanına sahip olması gerektiği anlamına gelir. Web tasarımcınızın değişiklikleri yapmadan önce her sayfanın tarayıcı gereksinimlerini kontrol etmesi gerekir, ancak bozuk köprüler veya diğer kodlama hataları olmadığından emin olmak için her zaman kodu gözden geçirmelisiniz. Birçok insanın yaptığı bir şey, sitelerini çok sayıda boş kutu içeren "hafif" bir şablonla oluşturmaktır, bu da hestia'nın korkunç görünmesine neden olabilir. Bu büyük bir hatadır, çünkü fıtıkta kullanılan kutular her sayfada gösterilebilir veya düzeni daha ilginç hale getirmek için içeriğin üzerinde (bağlantılar gibi) gösterilebilir. Tasarımcınız değişiklikleri çok aşırı bulursanız yapabilir veya her şeyin çalışmasını sağlamak için şablonun dış görünümünü değiştirebilir.

Yeni bir web sitesi oluşturmanın en önemli kısımlarından biri, kullandığınız tüm eklentilerin oluşturduğunuz temayla iyi çalıştığından emin olmaktır. Her eklentinin oluşturduğunuz web sitesi şablonuyla uyumlu olması gerekir, bu nedenle tasarımcınızın yeni sitenizde çalışmaya başlamadan önce mevcut temanızın ne olduğunu söyleyebildiğinden emin olun. Aslında, bazı tasarımcıların birkaç teması olabilir veya bir web sitesinin görünümünü daha ilginç ve benzersiz hale getirmek için değiştirebilirler. Kendiniz nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, sitenizi sizin için özelleştirmesi için birini işe almanız önerilir.

Bir web sitesi oluşturmanın son kısmı, CSS ayarlarının doğru olduğundan emin olmaktır. Bu sadece bilgisayarınızın farklı ekranlarında renklerin farklı olacağı anlamına gelmez, aynı zamanda metnin doğru yerlere kurulacağı anlamına da gelir. Doğru renk şemalarına sahip olmadıkları için birçok insan renklerini ayarlamakta sorun yaşar. Renklerin nasıl özelleştirileceğini okumanız veya CSS konusunda deneyimi olan birini işe almanız önerilir. Doğru seçim, sitenizin genel görünümünde büyük bir fark yaratabilir.

Örnek Resim

info@webcixajans.com

Mail 7x24 Destek

05340510354

Whatsapp 7x24 Destek

05340510354

Hafta içi 09:00-18:00