Webcix Ajans Web Tasarım E Ticaret Reklam Çözümleri

İnternet sitesi kurma

İnternet sitesi kurma

Web Sitesi Kurmak İçin Temel İpuçları

İnsanların işletmeleri için bir web sitesi kurmak için çeşitli nedenleri vardır. Sadece bir sosyal ağ sayfası gibi kişisel bir sayfa yapmak isteyen insanlar var. Ayrıca, çevrimdışı işlerini tanıtmak için bir web sitesi kuruyor olabilirler. Küçük ölçekli işletmeler ve henüz büyüyememiş bireyler bile, çevrimiçi olarak tanınmaları için bir web sitesi kurmayı tercih ediyor. Bir web sitesi kurmanın arkasındaki sebep ne olursa olsun, dikkat edilmesi gereken bazı temel şeyler vardır.

web sitesi kurmak

Karar vermeniz gereken bir şey, web sitenizin alan adıdır. Bir alan adı satın almayı seçebilir veya web sitesi barındırma şirketinin kendisinden bir alan adı seçmek isteyebilirsiniz. İkincisi, işinizle ilişkilendirileceği için genellikle daha iyidir. Alan adını satın aldıktan sonra, kaydettirmek isteyebilirsiniz. Bir web sitesi kurmanın bir sonraki adımı, site için web barındırıcısını seçmektir.

WordPress'i nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, bir web sitesi kurmanın bu yönü ile başka birinin ilgilenmesine izin vermek isteyebilirsiniz. Web sitesi barındırma hizmetleri sunan birçok şirket var. Bazıları WordPress'in hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerini sunar. Hosting firmasına karar vermeden önce farklı firmaların özelliklerini karşılaştırmak isteyebilirsiniz.

Ardından, size web siteniz için ihtiyaç duyduğunuz barındırma çözümü türünü sunan bir web barındırma hizmeti seçin. Paylaşımlı, bayi, sanal özel sunucular, adanmış, yönetilen, ortak yerleşim, bulut vb. gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. Bu seçeneklerin her birinin farklı avantajları ve dezavantajları vardır. Birini seçmeden önce web sitenizin ihtiyaçlarını incelemek en iyisidir. Küçük bir işletme web sitesi oluşturmaya başlamak ve daha sonra daha büyük projelere geçmek bile isteyebilirsiniz. Bu durumda, işletmenizin ihtiyaçlarına uygun bir barındırma planı bulduğunuzdan emin olmalısınız.

Web siteniz için bir web barındırma planı seçmeden önce öğrenmeniz gereken en önemli şeylerden biri sitenizin ne kadar hızlı çalışacağıdır. Sitenizin makul bir süre içinde ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceğinden emin olmak isteyeceksiniz. Web sitenizin yüklenmesi yavaşsa veya sayfaları indirmesi uzun sürüyorsa, ziyaretçiler hayal kırıklığına uğrayacak ve siteden ayrılabilir. Bu nedenle, web sitenizi kurarken ne kadar hızlı olacağını bildiğinizden emin olmalısınız.

Bir web sitesi kurarken öğrenmeniz gereken bir sonraki şey, WordPress'in nasıl kurulacağıdır. WordPress kurmanın birçok farklı yolu vardır. Örneğin, yazılımı edinmenin çeşitli yolları için talimatlar sağlayan bir web sitesinden WordPress'i indirip yükleyebilirsiniz. Yazılımı kendi bilgisayarınıza nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız, size yardımcı olabilecek birini işe almayı düşünebilirsiniz.

Mevcut olan popüler bir web sitesi barındırma hizmeti bluehost'tur. bluehost, kendi web sitelerini kurmak isteyenler için birçok farklı seçenek sunar. bluehost, kendi web sitesine sahip olması gereken kişiler için uygun fiyatlı planlara sahiptir. bluehost ve uygun fiyatlı planları hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Web sitesinin ana sayfasında "hakkında daha fazla bilgi edinin" yazan bir bağlantı göreceksiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda, bluehost ve uygun fiyatlı planları hakkında bilgileri okuyabileceksiniz.

WordPress popüler bir blog programıdır. Bugün internette bulunan birçok farklı site oluşturucudan yararlanabilirsiniz. Site kurucuları arıyorsanız, bunları mevcut en iyi barındırma şirketlerinden biri olan HostGator'da bulabilirsiniz. WordPress ve site oluşturucuları kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, daha fazla bilgi almak için https://webcixajans.com/urunler 'ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Küçük İşletmeler İçin Web Sitesi Kurmanın 3 Adımı
Bir web sitesi kurmak genellikle insanlar için kafa karıştırıcıdır. Orada çok fazla seçenek var ve hepsini anlamak çok zor olabilir. Daha önce bir web sitesi oluşturmayı hiç öğrenmediyseniz, web oluşturma temellerini öğrenmek için harika bir başlangıç ​​noktası olan ücretsiz bir WordPress bloguyla başlamanız muhtemelen en iyisidir. Bir web sitesi kurma konusunda gerçekten ciddi olmak istiyorsanız, bir alan adı seçmeniz gerekecektir. Bu, içeriğinizi içerecek web sitesidir, bu nedenle iyi olduğundan emin olmak önemlidir.

web sitesi kurmak

Bugünlerde en yaygın site türü, üzerinde ürün veya hizmet satabileceğiniz bir vitrindir. Peki ya ziyaretçilerin ürünler için alışveriş yapmasına ya da sadece işletmeniz hakkında bilgi vermesine izin verebileceğiniz daha etkileşimli bir web sitesi oluşturmak isteseydiniz? Bunu farklı web siteleri ile yapabilirsiniz. Bazı insanlar, hayattaki tutkuları hakkında siteler kurmak için bloglarını kullanır.

Blog yazmakla ilgilenmiyorsanız, web sitesi kurmanın daha basit bir yolu ile başlayabilirsiniz. Başlamanın en iyi yolu, İnternette bulunan birkaç iyi WordPress teması bulmak ve bunların nasıl kurulacağını öğrenmektir. WordPress, bugünlerde web sitelerini güçlendirmek için kullanılan en popüler CMS'dir ve nasıl kullanılacağını öğrenmek gerçekten çok kolaydır.

Bunun gibi bir web sitesi kurarken hatırlamanız gereken bir şey, basit tutmaktır. Bunu çok karmaşık hale getirmek istemezsiniz, yoksa herkesin anlaması için bir kabusa dönüşür. İlk web sitenizi oluşturmak için 3 bölümden oluşan görsel kılavuzlar vardır. Bu makale size görsel bir kılavuzla WordPress kullanmaya nasıl başlayacağınızı öğretecektir.

İlk önce WordPress'i bilgisayarınıza indirip yüklemelisiniz. WordPress, internetten edinebileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır. WordPress'i bilgisayarınıza kurabilmek için bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekecektir. Bu işlem oldukça basittir. Bir hesap oluşturduktan sonra, web sitenizi kurmak için gereken tüm temel eklentileri yükleyebileceksiniz. Eklentiler yüklendikten sonra, bir web sitesi kurmak için bu 3 bölümlük görsel kılavuzdaki bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Bir sonraki adım bir tema seçmektir. İnternette birçok farklı tema mevcuttur ve hangi temayı seçeceğinize karar vermek zor olabilir. İşte burada görsel rehber devreye giriyor. Her web sitesi tasarım teması, kurulumu kolay olacak ve mümkün olduğunca profesyonel hale getirecek şekilde tasarlanmıştır. Bazı temalar görsel olarak diğerlerinden daha çekici. Bu bölümde, işletme türünüze uygun bir tema seçeceksiniz.

Ardından, web sitenizi yüklemenize ve seçtiğiniz tüm temaları kullanmanıza izin verecek bir ana bilgisayar bulmanız gerekecek. Barındırma ya ücretsiz olacak ya da en azından aylık 10 dolardan az olacak. Birçok barındırma şirketi, web sitenizi ücretsiz olarak yüklemenize izin verir, ancak ek resimler, video, podcast ve daha fazlası gibi ekstra özellikler için sizden ücret alır. Çok basit bir web sitesi arıyorsanız, muhtemelen ücretsiz bir barındırma hizmeti ile iyi olacaksınız.

Daha büyük bir web sitesine ihtiyacınız varsa, ücretli barındırma çözümlerine bakmanız gerekecektir. Bu web siteleri genellikle biraz daha pahalıdır, ancak daha fazla esneklik sunarlar. Bir ev sahibi seçmek ilk adımdır, uygun bir barındırma planı bulmak ikinci adımdır. Son olarak, web sitenizi tasarlamanız gerekecek. Bu, bu uzmanlık alanında uzmanlaşmış bir web tasarımcısının yardımını gerektirebilir.

Web Sitesi Kurmaya Nasıl Başlanır?

Bir web sitesi kurmadan önce yapmanız gereken ilk şey, yeni girişiminiz için iyi bir alan adı seçmektir. Bu, insanların gördüğü ilk şey ve bunu hatırlayacaklar. Bu nedenle, kısa ve kesin olduğu kadar akılda kalıcı olmalıdır. Alan adınız aynı zamanda web sitesinin ne hakkında olduğu ile ilgili olmalıdır. Bu nedenle, web siteniz kampçılıkla ilgileniyorsa, kampa yakın bir kelime veya kelime öbeği seçmelisiniz. Ayrıca, insanların sizi kolayca hatırlayabilmesi için nişinizle alakalı kelimeleri de seçebilirsiniz.

Yapmanız gereken bir sonraki şey, kendinize web siteniz için bir barındırma hizmeti almaktır. Birçok insan WordPress'i tercih ediyor. WordPress hakkında fazla bir şey bilmeyen birçok insan var ve bu yüzden bu çözüme hızla giriyorlar. WordPress açık kaynaklı bir platform olacak ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Profesyonel bir web sitesi oluşturmak için gereken tüm araçlarla birlikte gelir ve bu, onu her tür web sitesi için mükemmel bir seçim haline getirir.

Ardından, bir web sitesi kurmaya gelince, başlamanız gerekir. Bu, tüm gerekli içeriğinizi içerecek bir word doc veya bir.docx dosyası oluşturmanız gerektiği anlamına gelir. Bu belgeleri oluşturduğunuzda, web sitenizi düzgün bir şekilde hizalamak için gereken tüm meta etiketlerin yanı sıra tüm stil bilgilerini eklediğinizden emin olun. Ayrıca, başlık etiketlerinize, alt etiketlerinize, başlıklara ve belgelerinizin içeriğine hedeflediğiniz anahtar kelimeleri ve anahtar kelime öbeklerini eklediğinizden emin olun.

Bir web sitesi kurmanın bir sonraki adımı, tasarım kısmına başlamaktır. İlk web sitenizi tasarlamanın birkaç yolu vardır. Basit düz tasarımı veya çoklu başlık tekniğini takip edebilirsiniz. İsterseniz flaş, tablolar, resimler ve hatta video ile de başlayabilirsiniz.

Bir sonraki adım, içerik kısmına başlamaktır. Yeni başlayan ve ilk web sitesini oluşturan çoğu insan, WordPress gibi ücretsiz bir blog platformunu seçecektir. Blog kurmak aslında çok kolaydır ve çok fazla teknik bilgi gerektirmez. Ancak, her şeyi ayarlamak ve doğru temayı kurmak biraz zaman alıyor. Bir web sitesi kurmak için yatırım yapacak vaktiniz yoksa, WordPress en iyi seçenektir çünkü kullanıcı dostudur ve blogunuzu sadece 15 dakika içinde kolayca kurup özelleştirmenizi sağlar.

Son olarak, barındırmayı düşünmelisiniz. Kendi web sitenizi çalıştıracaksanız, kendi sunucunuza sahip olmanız gerekir. Ancak, bugün mevcut olan birkaç farklı türde barındırma planı vardır. Çoğu kişi, aslında başka birinin sunucusundaki paylaşılan fiziksel alan için başka bir kelime olan paylaşımlı barındırmayı seçecektir, ancak, özel sunucu barındırmayı seçtiğinizde kendi web siteniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olacaksınız.

Bugün web sitelerinizi özelleştirmenin de birkaç yolu var. Bunun bir yolu, WordPress'i mevcut yüzlerce ücretsiz temadan biriyle kullanmaktır. Bu, başlamak ve web sitenizi gerçekten kişiliğinizi yansıtmak ve benzersiz kılmak için harika bir yoldur. Temalar ayrıca web sitenizin işlevselliğini genişletmenin harika bir yoludur. Çoğu WordPress kullanıcısı, forumlar, fotoğraf galerileri, alışveriş sepetleri, bize ulaşın bölümleri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her türlü içeriği oluşturabileceklerini ve düzenleyebileceklerini göreceklerdir.

Bunlar, günümüzün en popüler WordPress temalarından sadece üçü. Daha birçokları var. WordPress siteleri hızlı, uygun maliyetli ve özelleştirilmesi kolaydır, bu nedenle web siteleri için mükemmel bir seçimdir. WordPress kesinlikle günümüzün İnternet pazarında web siteleri yapmanın cevabıdır.

WordPress Blogger ile Web Sitesi Nasıl Kurulur

Web sitesi kurmak artık çok zor bir şey değil. Web sitesi oluşturucunuz için kullanabileceğiniz birçok farklı barındırma türü vardır. Sitenizi barındıran kişinin insafına kalmak zorunda değilsiniz. Neler olduğu üzerinde kontrol sahibi olabilirsiniz. Mevcut farklı barındırma türleri ile, barındırma deneyiminizin eğlenceli ve üretken olması için tam olarak ne tür barındırma istediğinizi seçebilirsiniz.

web sitesi kurmak

Bir web sitesi kurarken en büyük sorunlardan biri web sitenizin çalışma hızıdır. İnsanlar web sitelerinin yüklenmesinin sonsuza kadar sürmesini istemiyor. Yüklenmesi sonsuza kadar süren bir web sitesi, ziyaretçileri uzaklaştıracaktır. Web sitenizi görüntülemek için zamanları yoksa, tarayıcıyı kapatıp bir sonraki web sitesine geçeceklerdir. Bu sadece sizi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda rekabetinizi de etkiler. Web sitenizi olabildiğince hızlı yapmak çok daha iyidir.

Bir web sitesi kurarken, bir diğer büyük sorun da web sitesinin kalitesidir. Ziyaretçiler kalitesiz bir tasarıma veya web sitesine sahip web sitelerini ziyaret etmek istemeyecektir. Profesyonel görünmeyen veya iyi çalışmayan bir web sitesinden etkilenmeyeceklerdir. Profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak isteyenler için pek çok farklı seçenek ile kendi web sitenizi kolayca profesyonel gibi gösterebilirsiniz. Binlerce başka web sitesi tarafından kullanılan güzel bir şablona sahip olabilirsiniz. Profesyonel görünümlü grafiklere ve profesyonel sese sahip seslere sahip olabilirsiniz.

Web sitesi oluşturucunuz, web sitenizi olabildiğince profesyonel hale getirmek için ihtiyacınız olan tüm araçları size sağlayacaktır. Web sitesi oluşturma yazılımı, harika bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak ve yapmanız gerekebilecek değişiklikleri yapmanızı kolaylaştıracaktır. Basit bir web sitesi oluşturucu veya daha gelişmiş bir web sitesi oluşturucu kullanmayı seçebilirsiniz. Kendi şablonlarınızı oluşturabilir veya başkalarının önceden tasarlamış olduğu şablonları kullanabilirsiniz. Hatta kendi web sitenizin düzenini oluşturma ve üzerinde olmasını istediğiniz tüm öğeleri ekleme seçeneğiniz bile olabilir.

Web sitesi oluşturucunuzu seçtikten sonra, web sitenizi kurmanız gerekecektir. Birçok insan bir web sitesi kurmanın bu adımından korkar, ancak birkaç dakika içinde kendinize güvenmeniz gerekir. Daha önce bir nesnenin fotoğrafını çektiyseniz, muhtemelen resmi değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu hatırlayacaksınız. Bir web sitesi kurarken de aynı şeyi yapabilirsiniz. Bakması güzel olacak bir resim ve onu koymak için iyi bir yer seçin.

Ardından, kişisel bilgilerinizi ayarlamanız gerekecektir. Adınızı, e-posta adresinizi ve web sitenizin ne hakkında olacağına dair kısa bir açıklama eklemelisiniz. İnsanların sizin veya işletmeniz hakkında bilmesini istediğiniz diğer özel ayrıntıları eklediğinizden emin olun.

Son olarak, resimlerinizi ve kullanacağınız içerik yönetim sistemini yüklemeniz gerekecektir. Bir WordPress web sitesi oluşturucu kullanıyorsanız, dosyaları yalnızca bir kez yüklemeniz yeterlidir ve işin geri kalanını içerik yönetim sistemi sizin için yapacaktır. Standart bir WYSIWYG web sitesi oluşturucu kullanıyorsanız, dosyaları sürükleyip bırakmanız ve ardından uygun gördüğünüz şekilde düzenlemeniz gerekir. Her iki durumda da, kaliteli bir WordPress web sitesi oluşturucu seçmenin, onu kurmak için harcadığınız zamana değdiğini göreceksiniz.

WYSIWYG yazılımıyla bir web sitesi kurmak, doğru şekilde yapmazsanız biraz bunaltıcı olabilir. Bir web sitesi kurmak için yardıma ihtiyacınız varsa, ihtiyaçlarınız için ne tür bir barındırma şirketinin en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak barındırma incelemelerine bakmalısınız. Halihazırda bir alan adınız varsa ve bir blog platformu istiyorsanız, WordPress gibi ücretsiz blog yazılımlarını kullanabilir veya başlamak için ihtiyacınız olan diğer şeylerin yanı sıra WordPress'i içeren bir barındırma paketi satın alabilirsiniz. Ne tür bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, kullanacağınız işletim sistemiyle uyumlu olduğundan emin olun.

Örnek Resim

info@webcixajans.com

Mail 7x24 Destek

05340510354

Whatsapp 7x24 Destek

05340510354

Hafta içi 09:00-18:00