Webcix Ajans Web Tasarım E Ticaret Reklam Çözümleri

google reklam verme

google reklam verme

Reklamınızı Biz Çıkalım:0 534 051 03 54
Google AdWords Kampanyalarınızı Etkili Bir Şekilde Nasıl Yönetebilirsiniz?
Küçük veya orta ölçekli bir çevrimiçi işletmeniz varsa, Google AdWords'ün ne olduğunu ve ne işe yaradığını zaten biliyor olmalısınız. Ancak, 'Google AdWords'teki ortalama tıklama başına maliyetin (TBM)' ne olduğunu biliyor musunuz? Google AdWords, kendi başına bir program değildir. 'Tıklama başına maliyet' terimi, yalnızca birisi web sitenizdeki bir reklamı tıkladığında uygulanan maliyetleri ifade eder. Çevrimiçi işletmeler dünyasında, 'Google AdWords' terimi, 'TBM' terimi ile eş anlamlıdır.

google reklamları

Google AdWords ile ne kadar reklam verebilirsiniz? Google AdWords ile başarılı reklam kampanyaları yürütmek için harcamanız gereken belirli bir miktar yoktur. Google AdWords, şirketlerin ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre satın alabilecekleri birçok farklı paket sunmaktadır. Google AdWords için ortalama tıklama başına maliyet (TBM), Google Arama Ağı için yaklaşık 1,50 ABD dolarıdır ve Google Görüntülü Reklam Ağı için bundan biraz daha fazladır.

Arama motoru pazarlamacılığı ve/veya genel olarak internet pazarlamacılığı konusunda yeniyseniz, muhtemelen 'Tıklama Başına Ödeme' reklamcılığını duymuşsunuzdur. Bu tür reklamlar internetin başlangıcından beri var. Birisi bir PPC reklamına tıkladığında, reklam her görüntülendiğinde belirli bir miktar para ödersiniz. Örneğin, biri google'da köpek tasması ararsa, tasma şirketlerinin reklamlarını içeren bir Google arama motoru pazarlama kanalı gösterilir.

Şimdi, Google AdWords ile daha az harcama yapmanın püf noktası, PPC kampanyasına ne kadar harcama yapabileceğinizi bilmektir. Google AdWords, çeşitli fiyatlarla anahtar kelimelere teklif vermenize olanak tanır. Maliyetlerinizi düşük tutmak için, günlük bütçenizi, günde makul ölçüde teklif verebileceğiniz anahtar kelime miktarıyla sınırlandırmak istiyorsunuz. Günlük bir bütçe oluşturmanızı ve bunu günlük ödemelere bölmenizi öneririm.

Ayrıca, PPC reklam kampanyalarınızı nasıl izleyeceğinizi de aklınızda bulundurmalısınız. Google Ads uygulaması, kampanyalarınızı birkaç fare tıklamasıyla yönetmenize olanak tanıyan bir Google Ads Yöneticisi içerir. Yöneticiden kampanyalarınızı izleyebilir ve belirli bir reklam kalite puanı için günlük bütçe sınırınıza ne zaman ulaştığınızı bilmeniz için uyarılar oluşturabilirsiniz. Bu iki basit araç ile reklam kampanyalarınızı kolayca yönetebilir ve planlayabilirsiniz. En iyi seçeneğiniz, tüm kampanyalarınızı bir arada gösteren bir elektronik tablo oluşturmaktır. Bu, kampanyalarınızı izlemeyi çok kolaylaştıracak ve reklamlarınızla gerçekte ne kadar para kazandığınızı net bir şekilde görmenize yardımcı olacaktır.

Google AdWords, internette birçok şey yapmanızı sağlayan inanılmaz bir reklamcılık platformudur. Bir işletmenin sahibi olarak, pazara her zaman yeni ve benzersiz fikirleri soktuğunuzdan emin olmak için reklam stratejinizi sürekli olarak oluşturmanız ve yenilemeniz gerekir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, reklam bütçenizi olabildiğince verimli kullanabilmeniz için SEO içeriği oluşturmaktır. Ne kadar benzersiz SEO içeriği oluşturursanız, reklamlarınızı arama motoru sonuç sayfasının en üstüne taşıma olasılığınız o kadar artar.

AdWords hakkında anlamanız gereken son şey, reklamcılık platformları olan Google AdWords'tür. AdWords'ün sunduğu reklamcılık fırsatlarından gerçekten yararlanmak için, sistemlerinin nasıl çalıştığını anlamanız gerekir. Farkına varmanız gereken ilk şey, reklamınızın Google ana sayfasında her zaman sponsorlu bağlantı olarak listelenmesidir. Göreceğiniz şey, AdWords reklamlarının yayınlandığı her web sayfasında sponsorlu bağlantıları görüntüleyen bir sekmedir. Açılış sayfanızdaki kalite puanı ne kadar yüksek olursa, reklamlarınızın Google'ınki gibi bir kalite puanı sitesinde gösterilme olasılığı o kadar yüksek olur.

Google AdWords kampanyanızda başarılı olmak istiyorsanız, reklamcılık sistemlerinin içini ve dışını tam olarak anlamalısınız. Bunu yaparak, reklam harcamalarınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz ve işletmenizin sürekli karla devam etmesini sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak, Google AdWords güçlü bir reklamcılık platformudur, ancak sistemin nasıl çalıştığına dair yeterli bilgiye sahip değilseniz, reklam kampanyanız bir felaket olabilir. Bu nedenle, AdWords kampanyalarınız sırasında her zaman bütçe kontrolü uygulamalısınız.

Google Adwords ile Nasıl Para Kazanılır

Google, web'de kullanılan açık ara en popüler arama motorudur. Her gün, Google'ın arama motoru kullanılarak on milyonlarca arama yapılır. Google AdWords, Google arama motoru tarafından sunulan, performansa göre ödeme yapan bir reklamcılık programıdır. Birisi web sitenizdeki bir reklamı her tıkladığında, ödeme alırsınız.

Paranızı almanın birçok yolu vardır. Bunu yapmanın en kolay yolu, reklamlarınızı dışarıdan temin etmektir. İyi bir dijital pazarlama şirketi, İnternette nasıl reklam vereceğini ve anahtar kelimelerinizi anlamayı bilir. Sadece kullandıkları anahtar kelimelerden bir şirket hakkında çok şey söyleyebilirsiniz. Reklam verirken, anahtar kelimelerinize ve reklamınızı nasıl ifade ettiğinize çok dikkat etmek önemlidir. Bunlar, reklamınızın çok önemli parçalarıdır.

SEO deneyimi olmayan küçük bir işletmeyseniz, Google reklam açık artırma siteleri web sitenizi pazarlamanın harika bir yoludur. Hızlı bir şekilde başlayabilir ve reklamınızı kimlerin ve ne zaman göreceğini biraz kontrol edebilirsiniz. Google'ın, ücretli arama ve PPC reklamlarındaki noktalar için nasıl teklif vereceğinizi yöneten bazı kuralları vardır. Kurallarına uymazsanız, Google'dan en yüksek kalite puanını alamazsınız ve Google, sayfanızı dizinden tamamen çıkarır. Google reklamları açık artırmasını kullanıyorsanız, teklif vermeye başlamadan önce nasıl teklif vereceğinizi ve potansiyel bir reklamveren olarak hangi değere sahip olduğunuzu anlamanız zorunludur.

Google AdWords, reklamverenlerin belirli anahtar kelimeler için teklif vermesi için tasarlanmıştır. Anahtar kelimeler, müşterilerin arama yaparken kullanacağı ifadelerdir. Karlı ve rekabetçi bir anahtar kelime olarak kabul edilebilmesi için rekabet oranının düşük olması ve raf ömrünün uzun olması gerekir. Bu önemli çıkarımları göz önünde bulundurarak, tıklama başına daha az ve müşterilerinizin bulması için içerik oluşturmaya daha fazla zaman harcamak isteyeceksiniz.

Bütçenize çok dikkat etmek, ihtiyaçlarınıza uygun ve çok maliyetli olmayan reklamlar oluşturmanıza olanak tanır. Bütçe kontrolünüzü belirlerken, harcanacak maksimum tutarı belirlemeniz önemlidir. Bu, Google reklamcılığına iflas etmeden harcayabileceğiniz maksimum tutardır. Bütçe kontrolünüzden çıkamazsınız çünkü başarınızda büyük bir belirleyici faktör olacaktır.

Öte yandan, bütçenizi kontrol ederken, tıklama başına ne kadar harcadığınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz. Reklam metni kalitesi, rekabet ve anahtar kelimeler gibi reklamınızın maliyetlerini etkileyen pek çok şey vardır. Anahtar kelime rekabeti, reklamlarınızın stratejik yerleşimi ve optimizasyonu yoluyla azaltılabilir. Bu, TO'nuzu (tıklama oranınızı) artıracak ve böylece reklam maliyetlerinizi düşürecektir. Etkili bir anahtar kelime aracına paranız yetmiyorsa, TBM veya tıklama başına maliyet seçeneklerine sahip bir araç aramalısınız.

Kaliteli reklamlar oluşturmak bir zorunluluktur, ancak bunları oluşturmak için zamanınız yoksa, bu süreçte size yardımcı olacak birçok iyi üçüncü taraf aracı bulunmaktadır. Google AdWords Express, kampanyalarınızı test etmek için kullanabileceğiniz birçok iyi uygulama reklamı sağlar. Google AdSense, sonuçlarınızı izleyip test edebileceğiniz gerçekçi bütçeli reklamlar oluşturmak için iyi bir kılavuz sağlar. Bu seçeneklerin her ikisi de yeni başlayanlar için çok faydalı olabilir ve konu reklam yapmaya geldiğinde becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. Genel reklam harcamanız, dikkatli planlama ve gerçekçi bütçe kontrolleri ve hedefleri kullanılarak azaltılabilir. Sonuç olarak, Google Reklam harcamalarınızı azaltma hedefi buna değmelidir çünkü hem daha karlı hem de kullanımı keyifli daha başarılı bir web sitesine sahip olacaksınız.

Sonuç olarak, etkili bir Google AdWords kampanyası başlatmak ve yayınlamak, büyük ölçüde, hedeflenen anahtar kelimeler için arama motorlarında iyi bir sıralamaya sahip olmanıza bağlıdır. Bunu, pazarlamakta olduğunuz belirli ürün veya hizmetle hem yararlı hem de son derece alakalı reklamlar oluşturarak yaparsınız. Sitenizi iyi bir sıralamaya soktuktan sonra, reklamlarınızın kalite puanı arttıkça reklam geliriniz de istikrarlı bir şekilde artacaktır. Yüksek kalite puanı, hem uygun maliyetli hem de reklama teklif veren anahtar kelimelerle yakından ilgili teklifler almanızı sağlar.
Google Reklam Türlerini Öğrenmek
Google AdWords, reklamverenlerin hedeflenen kullanıcılara daha kısa, ilgi çekici videolar, ürün listelemeleri veya hizmet teklifleri göstermelerini sağlayan bir Google çevrimiçi reklamcılık platformudur. Google AdWords, çevrimiçi ve çevrimdışı reklamcılık için kullanılabilir. Web kullanıcıları bu Google PPC reklamlarını arama sonuçlarında, mobil uygulamalarda, video ve sosyal medya sitelerinde keşfedeceklerdir. Hedef kitle, hem uzun vadeli hem de kısa vadeli ziyaretçileri içerecek şekilde geniş bir şekilde tanımlanabilir.

google reklamcılığı

İyi bir reklam kampanyası stratejisi öncelikle deneyimli bir SEO şirketi tarafından geliştirilmeli ve uygulanmalıdır. Anahtar kelimeler, herhangi bir Google AdWords kampanyasının başarısı için çok önemlidir. Anahtar kelime araştırması, işletmenizi veya web sitenizi en iyi hangi belirli anahtar kelimelerin tanımlayacağını belirlemek için hayati önem taşır. Bir anahtar kelime planlayıcı aracı, siteniz veya reklamınız için en iyi anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olabilir.

Google AdWords, reklamverenlere tıklama başına ödeme ve gösterim başına maliyet fiyatlandırması arasında seçim yapma olanağı sunar. PPC reklamcılığı, reklamverenlere, reklamları için hangi anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini kullanacaklarını seçme konusunda esneklik sunar. Google Ads üzerinden tıklama başına ödeme yapan şirketler, her gün, hafta veya ay harcamak istedikleri maksimum tutarı belirleyebilirler. Gösterim başına ödeme yapan şirketler, günlük harcama limiti belirleyebilir. Google AdWords reklamverenleri, PPC kampanyası için sabit ve değişken maliyetler arasında da seçim yapabilir.

Google AdWords reklamverenleri, kalın, normal ve italik metin ve diğer birçok farklı biçimlendirme seçeneği kullanma seçeneğine sahiptir. PPC reklamcılığının faydalarından biri, yüksek oranda hedeflenmiş demografik bilgiler sunması ve işletmelerin müşterilerinin ilgisini çekme olasılığı en yüksek reklam biçimleri oluşturmasını kolaylaştırmasıdır. Google AdWords reklamverenleri, reklamlarını belirli bir coğrafi alana, belirli bir müşteri türüne, yaşa, gelir düzeyine ve diğer coğrafi bilgilere hedefleyebilir. PPC reklamverenleri, coğrafi hedeflemeyi ve demografik hedeflemeyi aynı anda kullanabilir. Bir işletme sahibine, web siteleri veya çevrimiçi reklamları için doğru türde anahtar kelimeleri ve reklam biçimlerini seçme konusunda büyük bir güç verebilir.

Google AdWords, işletme sahiplerinin tıklama başına ödeme ve gösterim başına maliyet arasında seçim yapmasına olanak tanır. Reklamverenler, sonuçlarını nasıl ölçmek istediklerine ve bu sonuçları elde etmek için harcamak istedikleri maliyete bağlı olarak, tıklama başına ödeme ile gösterim başına maliyet arasında seçim yapabilir. Google AdWords reklamverenleri, bir kişiye reklamlarını tıkladığında reklamlarının gösterilip gösterilmeyeceğine veya reklamlarının yalnızca bir kişi web sitelerinin açılış sayfasına gerçekten ulaştığında gösterilmesini isteyip istemediğine karar verebilir. Açılış sayfalarında kalite puanı yüksek olan işletmelerin, yalnızca potansiyel bir ürün veya hizmet satın aldığında görünen reklamlardan trafik alma ve satış yapma olasılığı daha yüksek olacaktır.

Mevcut reklam biçimlerinin ve anahtar kelimelerin çeşitliliğine ek olarak, Google AdWords'ün, işletmelerin reklam programına kabul edilmeleri için karşılaması gereken birkaç teknik gereksinimi vardır. Reklamverenlerin en az bir anahtar kelime gereksinimini, bir yerleşim gereksinimini ve bir kalite puanı gereksinimini karşılamasını gerektirir. İşletmeler, yukarıda listelenen teknik gereksinimleri karşılayarak ve sitelerini yüksek kaliteli arama motoru sonuçları alacak şekilde optimize ederek kabul seviyelerini artırabilir. Bir sitenin teknik gereksinimleri ne kadar yüksekse, arama motoru sonuçlarında yüksek kaliteli sonuçlar alma olasılığı o kadar yüksektir. Bu nedenle, teknik gereksinimleri düşük olan işletmelere Google AdWords reklamverenleri tarafından daha düşük öncelik verilir.

AdWords kullanıcıları, aradıklarını bulmalarına yardımcı olacak anahtar kelime terimleri arar. Bu nedenle, bir kullanıcı Google'da "cihazlar" için arama yaparsa, arama sonuçları sayfasının ilk konumunda reklam vermek isteyen bir reklamverenin, ürünlerini veya hizmetlerini en iyi tanımlayan bir anahtar kelime seçmesi iyi olur. Google AdWords, reklamverenlere, alakalı anahtar kelimeleri seçmelerine ve bunları reklamlara yerleştirmelerine olanak tanıyan araçlar sağlar. Bu reklamlara, kullanıcı üzerlerine tıklayana kadar Google arama sonuçları sayfasının sağ tarafında çalışan ve reklamverenin reklamın gösterilmesi için ödeme yaptığı reklamlar denir.

Üçüncü kampanya türü, tıklama başına ödeme kampanyasıdır. Bu, Google AdWords reklamcılığının en basit şeklidir, çünkü özel bir kod gerekmez, yapılması gereken tek şey bir Google reklamveren hesabına kaydolmak ve Google tarafından sağlanan basit talimatları izlemektir. Google AdWords kullanıcıları kaydolduktan sonra bir arama kampanyası oluşturabilir ve bu kampanyaların nasıl daha etkili hale getirilebileceğine dair bazı örneklere göz atalım. Tıklama başına ödeme kampanya türleri diğer ikisi kadar karmaşık değildir, çünkü kullanıcının anahtar kelime seçmesi gerekmez, sadece etkili reklam kampanyalarının nasıl oluşturulacağına dair bazı örneklere göz atmaları yeterlidir.

Örnek Resim

info@webcixajans.com

Mail 7x24 Destek

05340510354

Whatsapp 7x24 Destek

05340510354

Hafta içi 09:00-18:00